Київський національний лінгвістичний університет
09.12.21
Візит Радника з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні
09 грудня 2021 р. відбувся візит Радника з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні доц. Уміта Їлдиза та його помічниці Ельвіни Халілової до КНЛУ.
Під час зустрічі були обговорені питання співпраці між Київським національним лінгвістичним університетом і Посольством Республіки Туреччина в Україні у сферах освіти, науки і культури.
29.11.21
"Klasik Türk Şiiri Işığında. Osmanlı’da Sosyal Hayat”
29 листопада 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри тюркської філології а також студенти з різних курсів факультету сходознавства, що вивчають турецьку мову, взяли участь у онлайн семінарі, організованому Посольством Турецької Республіки у місті Києві на тему "Klasik Türk Şiiri Işığında. Osmanlı’da Sosyal Hayat”. Доповідач - доктор Хакан Таш, проф. кафедри турецької мови та літератури факультету природничих наук та літератури Університету Мармара.
24.11.21
"День працівника освіти в Туреччині"
24 листопада 2021 року відбувся прийом, влаштований Посольством Ремпубліки Туреччина в Україні з нагоди святкування Дня працівника освіти у Туреччині.
На прийомі Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні пан Ахмет Ягмур Ґюльдере вручив почесні відзнаки за вагомий внесок у розвиток турецької культури та викладання турецької мови в Україні деканові факультету сходознавства проф. Сорокіну С.В. та завідувачеві кафедри тюркської філології доц. Тімковій Т.М.
На прийомі були присутні радник з питань освіти Посольства Туреччини в Україні пан Уміт Йилдиз, дружина Посла Республіки Туреччина в Україні пані Седа Ґюльдере, начальник відділу міжнародних зв’язків Пожар А. викладач кафедри тюркської філології КНЛУ Селін Озель.
Студентка 4-го курсу факультету сходознавства Ставська Анастасія виступила на прийомі із музичним привітанням.
09.11.21
"Рахат-лукум та колонья в турецькій культурі"
9 листопада 2021 року студенти факультету сходознавства та науково-педагогічні працівники кафедри тюркської філології відвідали семінар, що відбувся на платформі Zoom, організований Консулом з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні, паном Умітом Йилдизом, на тему «Рахат-лукум та колонья в турецькій культурі». Із доповіддю виступив директор відділу Турецькомовноі освіти та тюркологіі Інституту Юнуса Емре, проф. др. Явуз Карталлиоглу. На семінарі був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні пан Ахмет Ягмур Гюльдере, Консул з питань освіти Посольства Республіки Туреччина у місті Кишинів, Консул з питань освіти Посольства Республіки Туреччина у місті Единбург, а також тюркологи та студенти із різних закладів вищої освіти України.
20.10.21
"Юнус Емре та турецька культура"
20 жовтня 2021 року студенти факультету сходознавства, що вивчають турецьку мову, відвідали у якості слухачів конференцію "Юнус Емре та турецька культура" приурочену до відзначення року Юнуса Емре та турецької мови в Інституті Юнуса Емре в місті Києві. Завдяки шановним спікерам з Туреччини: професору Ердогану Бозу та поету й письменнику Мустафі Озчеліку, вони отримали прекрасну нагоду поринути в історію турецької мови та літератури, а також дізнатися цікаві факти про літературний і життєвий шлях поета та послідовника суфізму Юнуса Емре .
19.10.21
Юнус Емре та традиції релігійно-філософського містицизму
19 жовтня 2021 року студенти факультету сходознавства, що вивчають турецьку мову, відвідали у якості слухачів круглий стіл "Юнус Емре та традиції релігійно-філософського містицизму", що проводився у рамках міжнародної наукової конференції "До 150-річчя від дня народження академіка А.Ю. Кримського". Захід відбувся у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Крім цього, наші студенти відвідали виставку робіт турецького художника Хасана Айджина "Поезія Юнуса Емре в ілюстраціях".
01.10.21
Візит до Посольства Республіки Туреччина в Україні
1 жовтня 2021 року студенти-тюркологи третього і четвертого курсів факультету сходознавства КНЛУ відвідали офіс Радника з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні.
Під час зустрічі вони разом із вельмишановним паном Умітом Йилдизом обмінялися враженнями про дистанційне навчання, а після цього студенти отримали у подарунок навчальну та художню літературу.
30.09.21
Юнус Емре: про людське кохання
(до життя, Аллаха та світу)
30 вересня науково-педагогічні працівники кафедри тюркської філології та студенти-тюркологи факультету сходознавства взяли участь у онлайн-семінарі на тему "Юнус Емре: про людське кохання (до життя, Аллаха та світу)", доповідачем на якому виступив доцент, доктора наук Самет Азап.
Головна ідея, що пронизує творчість Юнуса Емре, - "Любов - одна з найбільших чеснот у світі. Мир, дружба та кохання є запорукою розвитку цього світу."
Онлайн-семінар відбувся за сприяння та участі Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні вельмишановного пана Ягмура Ахмета Гюльдере та Радника з питань освіти та культури пана Уміта Йилдиза.
27.09.21
Рахат-лукум та колонья в турецькій культурі
27 вересня наші студенти відвідали захід в Інституті Юнуса Емре та прослухали відкриту лекцію запрошеного з Анкари гостя, проф. др. Явуза Карталлиоглу, присвячену ролі одеколону та рахат-локуму в турецькій культурі, етимології назв та особливостям споживання цих неодмінних атрибутів легендарної турецької гостинності на тему "Рахат-лукум та колонья в турецькій культурі". Там вони дізналися про процес приготування та історію виникнення лукуму і місце колоньї в турецькій культурі. Після конференції студенти мали можливість скуштувати цей десерт і відчути східні нотки аромату колоньї.
05.08.21
Договір про співпрацю
Київський національний лінгвістичний університет уклав договір про співпрацю, з Університетом Ушак (м. Ушак, Туреччина). Цей договір надасть нашим студентам ще одну можливість проходити мовне стажування в Турецькій Республіці.
Ми дуже вдячні Університету Ушак за можливість співпраці!
Uşak Üniversitesi, sizinle işbirliği yapmak fırsatı için çok teşekkür ederiz!
05.04.21
Увага оголошено конкурс есе!
Посольство Азербайджанської Республіки в Україні за сприяння Бакинського Міжнародного Центру Мультикультуралізму оголошує конкурс есе, присвячений 98-річчю від Дня народження Загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва на тему «Феномен лідерства Гейдара Алієва».
Учасниками конкурсу можуть бути студенти вищих навчальних закладів України.
Час проведення конкурсу: з 15 квітня до 30 квітня п.р.
Есе приймаються двома мовами: українською та російською.
Обсяг: 2 сторінки, формат: Word, шрифт: Times New Roman, розмір шрифту: 14 (стандартна сторінка А4 – 1800 знаків із пробілами).
Свої роботи студенти можуть надсилати на пошту azposolstvo@gmail.com із поміткою «На конкурс «Феномен лідерства Гейдара Алієва».
10 травня п.р., у день 98-річчя від Дня народження Гейдара Алієва, буде оголошено переможців конкурсу. Трьом переможцям конкурсу буде вручено грошові премії.