Київський національний лінгвістичний університет
27.02.20
Ходжалинська Трагедія
Сьогодні, 27 лютого 2020 року на факультеті сходознавства КНЛУ у центрі азербайджанської мови і культури імені Гейдара Алієва відбувся захід присвячений пам’яті жертв Ходжалинської трагедії. На заході були присутні третій секретар Посольства Азербайджану в Україні пані Тарана Садигова, проректор з міжнародних зв’язків КНЛУ проф. Максименко А.П., голова центру азербайджанського мультикульиуралізму в Україні пані Марина Гончарук, завідувач кафедри тюркської філології доц. Тімкова Т.М., начальник відділу міжнародних зв’язків КНЛУ Anastasiia Pozhar, виклалач кафедри тюркської філології Шихизаде Інтігам а також гості і студенти факультету сходознавства.
27.02.20
Дружній Візит
26 лютого 2020 року Радник з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні, вельмишановний пан Уміт Йилдиз завітав із дружнім візитом на факультет сходознавства КНЛУ. Після бесіди зі студентами-тюркологами пан Уміт подарував кафедрі тюркської філології підручники з історії турецької літератури та турецьку художню літературу. На зустрічі також були присутні декан факультету сходознавства проф. С.В. Сорокін, завідувач кафедри тюркської філології доц. Т.М. Тімкова та викладач кафедри Селін Озель. Щиро вдячні Посольству Республіки Туреччина в Україні а також пану Уміту за підтримку а також за плідну співпрацю!
12.02.20
Смачний майстер-клас
11 лютого 2020 року, студенти-тюркологи факультету сходознавства КНЛУ на заході, організованому Інститутом ім. Юнуса Емре у місті Києва у співпраці з @GaziantepBeld мали можливість познайомитися із популярною у всьому світі та неймовірно смачною турецькою пахлавою та таїнством її приготування.
Вдячні Yunus Emre Enstitüsü Kyiv / Інститут Імені Юнуса Емре в Києві за запрошення!
30.01.20
День Відкритих Дверей
Плануєте вступати до КНЛУ, але не можете визначитися, яку мову обрати? Тоді завітайте до нас на День Відкритих Дверей. Тут Ви зможете відчути атмосферу країн, мови яких вивчаються у нас на факультеті та кафедрі. А також Ви маєте змогу отримати повну інформацію, яка Вас цікавить і навіть більше 8 лютого 2020 р. о 10:00.
Адреса: вул.Лабораторна 5/17
Місце: конференц-зал (корп.№3)
28.01.20
Стипендії Туреччини
Студенти факультету сходознавства, що вивчають турецьку мову, сьогодні відвідали контактні збори щодо програми «Стипендії Туреччини» в Інституті імені Юнуса Емре в місті Києві.
Захід розпочався зі вступного слова директора Інституту ім. Юнуса Емре в Києві, д-р. Ендера Коркмаза. У своїй промові він розказав про суспільно-дипломатичні заходи Туреччини та зазначив, що програма «Стипендії Туреччини» є провідною міжнародною освітньою програмою. Також директор Інституту підкреслив, що для Інституту ім. Юнуса Емре в Києві дуже важливо, аби українські студенти беручи участь у цій програмі отримували освіту в Туреччині. За словами директора, студенти, які проходять курси турецької мови Інституту ім. Юнуса Емре в Києві або мають мовний сертифікат, можуть бути звільнені від обов’язкових мовних курсів повністю або на семестр.
Після цього стипендіатка програми «Стипендії Туреччини», випускниця факультету сходознавства КНЛУ Дженнет Бейбудова, яка навчається в аспірантурі факультету турецької мови та літератури університету Акденіз, провела інформативну презентацію.
27.12.19
Дослідження поезії
Презентація дослідження «Твори видатного азербайджанського поета і мислителя Імадеддіна Насімі в українських перекладах (у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського). В рамках заходу була відкрита виставка книжкових і газетних видань, пов’язаних з творчістю Насімі та публікацією перекладів Насімі українською. Захід приурочений до 650-ліття Імадеддіна Насімі, відбувся у Національній бібліотеці імені В.І.Вернадського за адресою вулиця Володимирська, 62. У церемонії презентації взяли участь радник посольства Азербайджану в Україні Камал Халілов, діяци науки і культури України, викладач азербайджанської мови КНЛУ Шихизаде Інтігам Алісахіб огли та студенти факультету сходознавства КНЛУ, які вивчають азербайджанську мову.
5.12.19
Творчий вечір Г.Д.Гусейнова
У Будинку вчених НАН України відбувся творчий вечір відомого українського письменника азербайджанського походження Григорія Джамаловича Гусейнова і презентація його книги "Вітер зі сходу". У заході взяли участь співробітниця Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, діячі науки і культури України, викладач азербайджанської мови КНЛУ Шихизаде Интигам Алісахіб огли, студенти факультету сходознавства КНЛУ, які вивчають азербайджанську мову та інші громадські діячі.
2.12.19
День Викладача в Туреччині
28 листопада в Посольстві Республіки Туреччина був організований захід, присвячений Дню викладача, який у Туреччині відзначають 24 листопада. На заході були присутні Надзвичайний та Поважний посол Республіки Туреччина, пан Ягмур Ахмет Гюльдере , радник Вельмишановного посла з питань освіти, пан Уміт Йилдиз, а також шановні викладачі турецької мови з КНУ ім. Шевченка , Таврійського національного університету ім. Вернадського та Київського національного лінгвістичного університету. На цьому заході згадали Головного вчителя Мустафу Кемаля Ататюрка, а студенти , в тому числі з нашого університету, підготували відео-репортаж , декламували вірші для дорогих викладачів, співали пісні і виконали турецький національний танець зейбек, який був улюбленим танцем Ататюрка .
Відео можна подивитися тут.
2.12.19
І шляхом істини постав я сам...
У Національній спілці письменників України, у зв'язку з 650-річним ювілеєм відомого азербайджанського поета і мислителя Імадеддіна Насімі відбулася презентація книги "І Шляхом істини постав я сам ..." українською мовою. У церемонії презентації взяли участь дипломати Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, відомі письменники, поети і діячі науки України, співробітники КНЛУ, студенти факультету сходознавства, які вивчають азербайджанську мову та громадські діячі. Згідно з Розпорядженням Президента Азербайджанської Республіки, 2019 рік оголошено в Азербайджані "Роком Насімі".
24.11.19
З Днем Викладача в Туреччині
24 листопада в Туреччині традиційно святкують День викладача. Люди цієї професії заслуговують безмежну повагу і вдячність. Викладаючи предмет, вони віддають кожному студенту частинку себе, намагаються якнайкраще донести нову інформацію, підбирають індивідуальний підхід.
Шановні викладачі, ми доземно Вам кланяємося за Вашу невтомну працю й вітаємо Вас із цим святом!!! Залишайтеся такими ж відкритими, щирими, яскравими, добрими, але справедливими!!!